ថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ គឺជាខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី១១ នៃការបង្កើតធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ដែលជាធនាគារពាណិជ្ជដ៏រីកចម្រើនលឿនបំផុតមួយក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ធនាគារបានសម្រេចចក្ខុវិស័យរបស់ខ្លួនដោយបានប្រែក្លាយជាគ្រឹះស្ថានធនាគារដ៏រឹងមាំមួយ ក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា និងអាជីវកម្មជាច្រើននៅក្នុងប្រទេស។
គិតត្រឹមខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ទ្រព្យសកម្មសរុបរបស់ធនាគារបាន កើនឡើងដល់ ១,៦ ពាន់លានដុល្លារ ដោយមានផលបត្រឥណទាន និងសមតុល្យប្រាក់សន្សំ ច្រើនជាង ១,១ពាន់លានដុល្លារ។ ។ ធនាគារបានពង្រីកបណ្តាញប្រតិបត្តិការសាខាចំនួន៦៤លាតសន្ធឹងពេញផ្ទៃប្រទេស ម៉ាស៊ីនអេធីអឹម និងម៉ាស៊ីនដាក់ប្រាក់សរុប១៦៤ទីតាំង គណនីអតិថិជនសរុបជាង៤០០.០០០គណនី ប័ណ្ណសរុប១៣០.០០០ប័ណ្ណ អ្នកប្រើប្រាស់ សេវាធនាគារចល័តសរុប១៦០.០០០នាក់ និងដៃគូអាជីវកម្មសរុបជាង ៨៥.០០០កន្លែងទូទាំងប្រទេស។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុហ្វូណន ដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ធនាគារមានបណ្តាញប្រតិបត្តិការចំនួន៥១សាខា ហើយបានពង្រីកទ្រព្យសកម្មរបស់ខ្លួនកើនឡើង៨ដង បន្ទាប់ពីក្លាយជាបុត្រសម្ព័ន្ធ១០០% របស់ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក្នុងឆ្នាំ២០១៧ ។
ក្នុងរយៈពេល១១ឆ្នាំនៃប្រតិបត្តិការ ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានបោះជំហានយ៉ាងលឿនលើផ្នែកឌីជីថលដែលអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនប្រើប្រាស់ និងគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុរបស់ខ្លួនបានយ៉ាងងាយស្រួល និងមានសុវត្ថិភាពខ្ពស់បំផុតតាមរយៈទូរសព្ទដៃ អតិថិជនអាចស្នើសុំឥណទាន បើកគណនីតាមអនឡាញ ទូទាត់វិក្កយបត្រ និងធ្វើប្រតិបត្តិការធនាគារផ្សេងៗទៀត ដោយមិនចាំបាច់ធ្វើដំណើរមកកាន់សាខារបស់ធនាគារឡើយ។
គួររំលឹកផងដែរ ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏សម្រេចបាននូវប្រសិទ្ធិនាម និងពានរង្វាន់ជាច្រើនពីស្ថាប័នជាតិ និងអន្តរជាតិផងដែរ។ នៅឆ្នាំ២០២៤ ធនាគារបានទទួលបានពានរង្វាន់អន្តរជាតិចំនួន ០២ គឺពានរង្វាន់ «ធនាគារលក់រាយល្អបំផុតប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ (Best Retail Bank 2024)» ពីស្ថាប័ន World Confederation of Business និងពានរង្វាន់ «អ្នកផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានល្អបំផុតសម្រាប់សហគ្រិនស្ត្រីអាស៊ី (Best Financing Provider for Asian Women Entrepreneurs)» នៅក្នុងកម្មវិធី Global SME Finance Forum Awards 2024។
ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារចំពោះឧត្តមភាព ការផ្តល់ទំនុកចិត្ត និងភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ បានធ្វើឱ្យធនាគារលេចធ្លោពីគូប្រកួតប្រជែងរបស់ខ្លួន ហើយធនាគារប្តេជ្ញាបន្តបម្រើអតិថិជនដោយភាពស្មោះត្រង់ និងយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់បំផុត។ សមិទ្ធិផលរបស់ធនាគារ គឺជាសក្ខីភាពមួយនៃកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមរបស់គណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់របស់ធនាគារ។
លោកតូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានថ្លែងអំណរគុណដល់អតិថិជនទាំងអស់ដែលតែងតែគាំទ្រផលិតផល និងសេវាកម្មរបស់ធនាគារកន្លងមក និងសូមថ្លែងអំណរគុណផងដែរចំពោះក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងភាគទុនិកទាំងអស់ សម្រាប់ការគាំទ្រតម្រង់ទិស និងអាជ្ញាធរនិយ័តករជាពិសេសធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាសម្រាប់ការគាំទ្រ ណែនាំជាប្រចាំកន្លងមក។
ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជាប្តេជ្ញា នឹងបន្តផ្តល់បទពិសោធន៍សេវាកម្មល្អបំផុតជូនដល់អតិថិជន។ ធនាគារនៅតែបន្តធ្វើជាធនាគារគម្រូល្អបំផុតមួយក្នុង វិស័យធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ ដោយសង្ឃឹមថាធនាគារនៅតែបន្តទទួលបានជោគជ័យនៅឆ្នាំប្រតិបត្តិការបន្តបន្ទាប់ទៅមុខយូរអង្វែងទៅទៀត។

CPBank Celebrates 11th Year Anniversary
20 September 2024 marks the 11th Year Anniversary of Cambodia Post Bank PLC. (CPBank), as one of the fastest growing commercial bank in Cambodia. This is a momentous occasion that calls for reflection and celebration. Over the years, CPBank has transformed from an ambitious vision into a formidable institution, empowering individuals and businesses in Cambodia.
By September 2024, the Bank’s total asset reached to US$ 1.6 billion with both deposit and loan portfolio of US$ 1,1 billion each. We are serving across Cambodia through our 64 branch network, 164 ATM/CDM access points. We are proud to have more than 400,000 customer base, 130,000 card holders, 160,000 Mobile Banking users and more than 85,000 merchant points.
Funan Microfinance, CPBank’s subsidiary, are also serving customers through their 51 branches. Funan’s total asset has increased 8 times since it was acquired by CPBank in 2017.
In last 11 years, CPBank has rapidly transformed into a bank with full-fledged digital services and customers can perform any financial transactions online without coming to CPBank branches.
CPBank have received many recognitions locally and internationally in these years. In 2024, CPBank has received “Best Retail Bank 2024” from The World Confederation of Business and “Best Financing Provider for Asian Women Entrepreneurs” at the Global SME Finance Forum Awards 2024.
In a world of constant change, our steadfast commitment to excellence, trust and innovation has set us apart. Our unwavering dedication to serving our customers with integrity and with personal touch has earned the loyalty and admiration. Our achievements are a testament to the collective efforts of an incredible team, who have gone above and beyond to provide unparalleled innovative financial solutions.
Toch Chaocheck, CEO of CPBank, said “We would like to thank all our customers who have always supported our products and services since inception. We also want to extend our gratitude to our Board and shareholders for their wise guidance and regulators, especially the National Bank of Cambodia, for their continued support.
We are committed to provide our best in class service experience to all customers. Our legacy stands tall, inspiring others in the industry to redefine what it means to be a Bank. As we embark on the next decade of excellence, may the journey ahead be filled with ever greater achievements and milestones,” he continued.