អតិថិជន CPBank អាចសម្រាករង់ចាំក្នុង Plaza Premium Lounge ក្នុងអាកាសយានដ្ឋាននានា ដោយឥតគិតថ្លៃ
អតិថិជន ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ​ ដែល​ជា​ម្ចាស់​កាតវីសា​មាសឥណទាន អាច​ចូល​សម្រាករង់ចាំ និង​រីករាយជាមួយ​ អាហារដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ ភេសជ្ជៈ អ៊ីនធឺណិត កន្លែង​​ធ្វើការ និងសេវាផ្សេងៗទៀតនៃ Plaza Premium Lounge ស្ថិតក្នុង​អាកាសយានដ្ឋាន​អន្តរជាតិនានានៅ​ទូទាំងពិភពលោក ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ ចាប់ពី​ថ្ងៃទី​០១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២២ នេះតទៅ។
ពិធីចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការភាពជាដៃគូរវាង ធនាគារ ​ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និង​ Plaza Premium Lounge បាន​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​ថ្ងៃ​ទី២៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២ នៅក្នុង​ Plaza Premium Lounge ស្ថិតក្នុង​អាកាសយានដ្ឋាន​អន្តរជាតិ​ភ្នំពេញ។
បច្ចុប្បន្ន​ Plaza Premium Lounge មានទីតាំង​ចំនួន​៣ក្នុង​ប្រ​ទេសកម្ពុជា គឺ​ស្ថិតក្នុង​អាកាសយាន្តដ្ឋាន​អន្តរជាតិ​ភ្នំពេញ អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិសៀមរាប និង អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិខេត្តព្រះសីហនុ និង៨៩ទីតាំងទៀត​ នៅតាម​ប្រទេសនានា ទូទាំង​ពិភពលោក។
លោក តូច ចៅចេក ប្រធានាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា «ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សជាខ្លាំងដែលបានក្លាយជាដៃគូសហការជាមួយ Plaza Premium Lounge ហើយ​​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការមួយនេះ គឺជា​យុទ្ធសាស្រ្តរបស់ធនាគារ ក្នុង​គោលដៅផ្តល់​សេវាកម្មដ៏សំបូរបែប ងាយស្រួល និង​ល្អឥតខ្ចោះជូនអតិថិជន។»
លោកស្រី Kimberly Wong នាយិកាគ្រប់គ្រងទូទៅនៃ Plaza Premium Lounge ប្រចាំប្រ​ទេសកម្ពុជា ម៉ាឡេស៊ី និងឥណ្ឌូនេស៊ី បានមានប្រសាសន៍ថា «Plaza Premium Group តែងតែឱ្យគុណតម្លៃខ្ពស់ទៅលើ​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយអាកាសយានដ្ឋាន ក្រុមហ៊ុនអាកាសចរណ៍ និងដៃគូអាជីវកម្មនានា។ តាមរយៈកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយ CPBank យើងនឹងអាច​ផ្តល់​សេវាកម្មកាន់តែប្រសើរ និង​ទូលំទូលាយជាងមុន សម្រាប់​អ្នកដំណើរទាំងអស់។»​
ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក.អ (CPBank) ជាធនាគារពាណិជ្ជដ៏ធំមួយក្នុងចំណោមធនាគារពាណិជ្ជល្បីៗឈានមុខគេនៅប្រទសកម្ពុជា ដែលត្រូវបានបង្កើត ឡើងក្នុងខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៣ ក្រោមដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររវាង កាណាឌីយ៉ា អ៊ីនវែសមិនហូលឌីង ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា នៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា និងហ្វូឡឹតុនហ្វាយណាន់ខាប់ពីតាល់។ ធនាគារមានសន្ទុះនៃការអភិវឌ្ឍ និងរីកចម្រើនយ៉ាងខ្លំាង ដែលគិតត្រឹមរយៈពេល ជាង ៨ឆ្នំានេះ ធនាគារសម្រេចបាននូវទំហំទ្រព្យសកម្មសរុបជាង ១ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ជាមួយនឹងបណ្តាញប្រតិបត្តិការសាខាចំនួន ៦០សាខាទូទាំងប្រទេស និងបណ្តាញម៉ាស៊ីនATM ៨៩ទីតាំង។ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏ជាធនាគារឆ្នើមមួយនៅប្រទេសកម្ពុជា ដែលទទួលបានពានរង្វាន់ និងវិញ្ញាបនបត្រសរសើរពីស្ថាប័នជាតិ និងអន្តរជាតិជាច្រើនផងដែរ។ ក្នុង​ពេ​លថ្មីៗនេះ ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏ទើបតែ​ឈ្នះ​ពានរង្វាន់អន្តរជាតិ “Quality Achievements Award 2022 in the Platinum Category” ពីស្ថាប័ន ESQR ប្រទេសអេស៉្ពាញ និង «Fastest Growing Retail and SME Bank-Cambodia 2022» ពី​ International Business Magazine ពីសហភាពអារ៉ាប់រួមផងដែរ។

Cambodia Post Bank PLC. (CPBank) VISA Credit Gold Card holders can relax and enjoy food & beverages, Wi-Fi, workstation, and other facilities of Plaza Premium Lounge in international airports around the world free of charge from 01 August 2022.
The MOU signing ceremony between CPBank and Plaza Premium Lounge took place on 27 July 2022 at Plaza Premium Lounge in Phnom Penh International Airport.
Currently, there are 3 Plaza Premium Lounges in Cambodia – in Phnom Penh International Airport, Siem Reap International Airport, and Sihanouk International Airport – and 89+ more locations around the world.
Toch Chaochek, Chief Executive Officer of CPBank, said “CPBank is very pleased to partner with Plaza Premium Lounge. This partnership is our strategy to thrive to offer various, convenient, and excellent services to our customers.”
Kimberly Wong, Plaza Premium Lounge’s Regional General Manager Cambodia, Malaysia, Indonesia said “Plaza Premium Group has always valued the collaboration with airports, airlines and corporate partners which are paramount to our business. With our partnership with Cambodia Post Bank, we aim to provide a better connectivity and comprehensive services to all types of travelers.”
Cambodia Post Bank Plc. is one of the fastest growing commercial bank in Cambodia. It was established in September 2013 under the strategic partnership among CANADIA Investment Holding Plc. (CIH), Cambodia Post (CP) of Ministry of Post and Telecommunications and Fullerton Financial Capital Pte. (FFC). The bank has grown significantly. By 2021, CPBank has achieved total assets of over USD1.12 billion with 60 branches, and 89 ATMs/CDMs nationwide. CPBank has also been recognized locally and internationally. Recently, CPBank was awarded “Quality Achievements Award 2022 in the Platinum Category” by ESQR, Spain, and “Fastest Growing Retail and SME Bank-Cambodia 2022” by International Business Magazine, United Arab Emirates (UAE).