ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ចូលរួមដាំដើមឈើ និងជួសជុលកែលម្អអគារសិក្សាសាលាបឋមសិក្សាសត្ថារាម ជាមួយសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា ថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ សិ្ថតនៅ ភូមិតារុង ឃុំភ្នំដិន ស្រុកគីរីវង់ ខេត្តតាកែវ។
ការចូលរួមនេះ ធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណង រូមចំណែកជួយសាលាដែលខ្វះខាតឱ្យមានអគារសិក្សាស្អាត និងជួយបង្កើនភាពស្រស់បំព្រងនៃបរិស្ថាននៅជុំវិញខ្លួន ដើម្បីចូលរួមកាត់បន្ថយការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ និងការឡើងកម្តៅនៃភពផែនដី។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ក្រៅពីការដាំដើមឈើ ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏តែងតែរៀបចំកម្មវិធីសម្អាតទីក្រុង នៅតាមផ្លូវ និងសួនសាធារណៈ នៅទូទាំងប្រទេស ចំនួន២ដងក្នុងមួយឆ្នាំផងដែរ ដើម្បីរួមចំណែកក្នុងសកម្មភាពបរិស្ថាន។

CPBank joint the tree planting and school renovation event at Sathharam Primary School with the Association of Banks in Cambodia on 21st June 2024 at Tarong Village, Phnom Din Commune, Kirivong District, Takeo Province.
The objectives are to help the school in remote area to renovate a new building and to increase green environment to reduce the climate change and global warming.
Besides this tree planting, CPBank always conduct “Clean Up Day” nationwide twice per year, as a part of the Bank’s environmental activities and commitment.