លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត ពុង ឃាវសែ
លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត ពុង ឃាវសែ ជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក.អ ធនាគារ កាណាឌីយ៉ា ក.អ និងក្រុមហ៊ុនវិនិយោគទុនអាណិកជនកម្ពុជា (OCIC)។ លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិតបានចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងការវិនិយោគ និងការអភិវឌ្ឍន៍ស្ថាប័នទាំងបី។ លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិតជាសហគ្រិនដ៏ឆ្នើម និងជាអ្នកដឹកនាំធុរកិច្ចដ៏គួរឱ្យគោរពក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក៏ដូចជាក្នុងប្រទេសកាណាដា និងធ្លាប់បានបម្រើការងារក្នុងមុខតំណែងជាន់ខ្ពស់ជាច្រើន រួមមានប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ និងអភិបាលរបស់ក្រុមហ៊ុនជាច្រើនដូចជា ក្រុមហ៊ុន Oriental Ship Supplies និង ក្រុមហ៊ុន Oriental Commercial Inc.។ លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិតបានដឹកនាំ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក.អ ឱ្យទទួលបានភាពរីកចម្រើនយ៉ាងខ្លាំងចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៣ ក៏ដូចជាធនាគារ កាណាឌីយ៉ា ក.អ ចាប់តាំងពីឆ្នាំ១៩៩១ មក។
មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត មានតួនាទីជាប្រធានសមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា ដោយធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយមេដឹកនាំឧស្សាហកម្មដើម្បីដឹកនាំការអភិវឌ្ឍន៍វិស័យធនាគារ និងសំណង់នៅកម្ពុជា និងធ្លាប់មានតួនាទីជាប្រធានសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជាផងដែរ។
លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត បានទទួលពានរង្វាន់កិត្តិយសថ្នាក់ “មហាសេរីវឌ្ឍនៈ” ពីព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះនរោត្តមសីហនុ ព្រះមហាវីរក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ ២០០២ និងទទួលបានមេដៃស្ថាបនាជាតិថ្នាក់លេខមួយ ដែលប្រគល់ជូនដោយ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន តំណាងព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ២០១២ ចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែងយ៉ាងសកម្ម និងនៅតែបន្ត របស់លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិតក្នុងការចូលរួមអភិវឌ្ឍប្រទេសកម្ពុជា។
នាថ្ងៃទី២១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៩ លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត ពុង ឃាវសែ បានទទួលកិត្តិយសជា “បណ្ឌិតគ្រប់គ្រងផ្នែកពាណិជ្ជកម្ម” ក្រោមអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ របស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងពិធីសម្ពោធអគារឥន្ទ្រទេវី នៃ រាជបណ្ឌិតសភាកម្ពុជា។
លោកស្រីវេជ្ជបណ្ឌិត CAROLYNE PUNG
អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល
លោកស្រីវេជ្ជបណ្ឌិត Carolyne Pung បានកើតនៅក្នុងទីក្រុងភ្នំពេញ។ លោកស្រីបានចម្រើនវ័យ និងបញ្ចប់ការសិក្សានៅទីក្រុង Montreal ប្រទេសកាណាដា។ លោកស្រីបានបន្តការសិក្សាផ្នែកវេជ្ជសាស្រ្ត និងបានបញ្ចប់ថា្នក់អនុបណ្ឌិតក្នុងឆ្នាំ ២០០០។ លោកស្រីមានជំនាញផ្នែកវេជ្ជសាស្រ្តគ្រួសារ និងបានបញ្ចប់ការសិក្សាពីសកលវិទ្យាល័យMontreal នៅក្នុងឆ្នាំ២០០២។ អស់រយៈពេលជិត ៥ឆ្នាំមកហើយដែលលោកស្រីបានមមាញឹក និងអាជីពការងារជាគ្រូពេទ្យនៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យ និងគ្លីនិកឯកជនពីរនៅក្នុងប្រទេសកាណាដា គឺខេត្ត Quebec និងខេត្ត Ontario។
នៅក្នុងឆ្នាំ២០០៧ លោកស្រីបានវិលត្រឡប់មកប្រទេសកម្ពុជាវិញ ដើម្បីជួយគ្រប់គ្រងលើអាជីវកម្មរបស់គ្រួសារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ដើម្បីបន្តការអនុវត្តន៍វិជ្ជាជីវៈផ្នែកវេជ្ជសាស្រ្ត លោកស្រីបានបម្រើការក្រៅម៉ោងនៅគ្លីនិក SOS international Clinic និង Raffles Medical ក្នុងទីក្រុងភ្នំពេញរហូតដល់ឆ្នាំ ២០២០។
លោកស្រីធ្លាប់ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃធនាគារកាណាឌីយ៉ា ក.អ ដែលជាធនាគារឈានមុខគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជាតាំងពីឆ្នាំ២០០៧មក និងជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក.អ ក្នុងឆ្នាំ២០១៣។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ធារ៉ា ហ៊ន
ទីប្រឹក្សាក្រុមប្រឹក្សាភិបាល
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ន ធារ៉ា ត្រូវបានតែងតាំងជាអគ្គនាយកប្រៃសណីយ៍ នៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ (MPTC) ក្នុងឆ្នាំ២០២១។ ឯកឧត្តម ក៏បានបម្រើការងារនៅ MPTC ក្នុងតួនាទីជាប្រធាននាយកដ្ឋានសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ពីឆ្នាំ២០១៨ ដល់ឆ្នាំ២០២១។
ឯកឧត្តម បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់បណ្ឌិតផ្នែកសេដ្ឋកិច្ចពីសាកលវិទ្យាល័យអូសាកា (Osaka University)ប្រទេស ជប៉ុនក្នុងឆ្នាំ២០១២។ ឯកឧត្តម បានធ្វើការស្រាវជ្រាវលើប្រធានបទមួយចំនួន រួមមាន៖ ការវិភាគទៅលើ ផលិតភាព និងប្រសិទ្ធភាព ស្តីអំពី ការប្រើប្រាស់សេវា-ឧបករណ៍សាធារណៈដែលគ្រប់គ្រងដោយរដ្ឋាភិបាល ការចំណាយរបស់ រដ្ឋាភិបាល ប្រតិបត្តិករ រួមទាំងការបណ្តុះបណ្តាលឯកទេស ដែលពាក់ព័ន្ធ និងឧស្សាហកម្មសាធារណៈ។
លោក GIANG SOVANN
សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលឯករាជ្យ
លោក Giang Sovann ជាស្ថាបនិក និងជាប្រធានរបស់ Corporate Governance Academy គាត់បង្ហាត់បង្រៀននៅសាកលវិទ្យាល័យ Singapore Management និងសាកលវិទ្យាល័យ Social Sciences នៃប្រទេស សិង្ហបុរី ទៅលើមុខជំនាញជាច្រើនដែលរួមមានដូចជា ផ្នែកអភិបាលកិច្ចសាជីវកម្មច្បាប់ចុះបញ្ជី ការគ្រប់គ្រងហានិភ័យ បម្រែបម្រួលអាកាសធាតុ និងរបាយការណ៍និរន្តរភាពជាដើម។ លោកក៏បង្រៀនមុខវិជ្ជា អភិបាលកិច្ចសប្បុរសធម៌នៅសាកលវិទ្យាល័យ Social Service និងសាកលវិទ្យាល័យ Chartered Accountants ក្នុងប្រទេស សិង្ហបុរី ផងដែរ។ លោក Giang Sovann ជានាយកជាន់ខ្ពស់ ផ្នែកក្រុមប្រឹក្សាអាជីវកម្ម នៃក្រុមហ៊ុន RSM ប្រទេសសិង្ហបុរី ជាប្រធាននៃ អង្គភាពសេវា Environmental Sustainability និងជាប្រធាននាយករង នៃអង្គភាពមិនរកប្រាក់ចំណេញ។ លោកបានចងក្រងអត្ថបទជាច្រើនស្តីអំពីអភិបាលកិច្ចសាជីវកម្ម ការគ្រប់គ្រងហានិភ័យ និងរបាយការណ៍និរន្តរភាពជាដើម។ គំនិតនៃការគ្រប់គ្រងរបស់លោក គឺស្តីអំពី “សសរស្តម្ភទាំង៤ នៃការត្រួតពិនិត្យសាជីវកម្មប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព” និង “គន្លឹះ៨ចំនុចនៃការគ្រប់គ្រងហានិភ័យប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព” ហើយត្រូវបានក្រុមហ៊ុនជាច្រើនយកទៅអនុវត្តតាម។
លោក Giang Sovann ជានាយកប្រតិបត្តិ នៃវិទ្យាស្ថាន The Singapore Institute of Directors នៃប្រទេសសិង្ហបុរី ដែលជាទីកន្លែងដែលលោកបានបម្រើការជាសមាជិកនៃគណៈកម្មាធិការ Organizing Committee of the Singapore Corporate Award និងជាសហប្រធានគ្រប់គ្រងចាត់ចែងពានរង្វាន់សម្រាប់ក្រុមហ៊ុនសិង្ហបុរីដែលបានចុះបញ្ជី។ លោកមានបទពិសោធន៍ការងារជាង ១០ឆ្នាំ ក្នុងឋានៈជាអភិបាលឯករាជ្យ នៃក្រុមហ៊ុនចុះបញ្ជី SGX។ បទពិសោធន៍និងទំនួលខុសត្រូវជាចម្បងរបស់លោក គឺរួមមាន ប្រធានមិនប្រតិបត្តិគ្រប់គ្រងអភិបាលឯករាជ្យ ប្រធាននៃគណៈកម្មាធិការសវនកម្ម ប្រធាននៃគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងហានិភ័យកម្រិតក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងជាសមាជិកគណៈកម្មាធិការជ្រើសតាំងជាដើម។
លោក Giang Sovann មានលក្ខណៈគ្រប់គ្រាន់ជាគណនេយ្យករជំនាញ (Chartered Accountant) ពីស្ថាប័ន Canadian Institute of Chartered Accountants។ លោកក៏ជាគណនេយ្យករជំនាញ និងជាសមាជិកនៃ Singapore Institute of Directors។ លោកធ្លាប់ជាសមាជិកនៃគណៈកម្មាធិការ បណ្តឹង & វិន័យ ជាសមាជិកនៃគណៈកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យគណនេយ្យករសាធារណៈ និង Accounting & Corporate Regulatory Authority (ACRA)។
លោកLeow Ming Fong (Jimmy)
សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលឯករាជ្យ និងមិនប្រតិបត្តិ
លោក Jimmy បានក្លាយជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលមិនប្រតិបត្តិនៃធនាគារកាណាឌីយ៉ានៅឆ្នាំ២០០៦ និងជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលមិនប្រតិបត្តិនៃធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជានៅឆ្នាំ២០២៤។ លោក គឺជាប្រធាននៃអនុគណៈកម្មាធិការផ្សេងៗនៃធនាគារទាំងពីរ។ លោកមានតួនាទីក្នុងការចូលរួមបង្កើតផែនការយុទ្ធសាស្រ្តរបស់ធនាគារ ដើម្បីការពារផលប្រយោជន៍របស់ភាគទុនិក ត្រួតពិនិត្យជាមួយសវនករផ្ទៃក្នុង និងខាងក្រៅអំពីផែនការសវនកម្ម វិសាលភាពការងារ ការវាយតម្លៃប្រព័ន្ធត្រួតពិនិត្យផ្ទៃក្នុង របាយការណ៍ ការឆ្លើយតបរបស់គណៈគ្រប់គ្រង និងលទ្ធផលនៃសវនកម្ម ដែលចងក្រងដោយសវនករផ្ទៃក្នុង និងខាងក្រៅ។ លោកក៏មានតួនាទី ត្រួតពិនិត្យរបាយការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុប្រចាំត្រីមាស និងប្រចាំឆ្នាំ និងពិនិត្យការគ្រប់គ្រងការងារដោយមានជំហរឯករាជ្យផងដែរ។
លោក Jimmy ក៏ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលមិនប្រតិបត្តិនៃ Hap Seng Consolidated Berhad ដែលជាក្រុមហ៊ុនចុះបញ្ជីនៅក្នុងផ្សារហ៊ុនម៉ាឡេស៊ី និងក្រុមហ៊ុន Jawala Incorporated ដែលបានចុះបញ្ជីនៅក្នុងផ្សារហ៊ុនសិង្ហបុរីផងដែរ។ លោក Jimmy ក៏ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលមិនប្រតិបត្តិ នៃក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតសុវណ្ណភូមិភីអិលស៊ី និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងដារ៉ាផងដែរ។
លោក Jimmy មានបទពិសោធន៍ជាង ៤០ ឆ្នាំក្នុងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ ពន្ធដារ គណនេយ្យ និងសវនកម្ម។
លោក Jimmy បានចួលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុនខេភីអឹមជីម៉ាឡេស៊ី ក្នុងនាមជាដៃគូសវនកម្ម និងបានចូលនិវត្តន៍ពីក្រុមហ៊ុននៅចុងឆ្នាំ ២០០៥ ។ ក្នុងអំឡុងឆ្នាំ ១៩៩៦ ដល់ ១៩៩៩ គាត់គឺជាដៃគូសវនកម្មទទួលបន្ទុកក្រុមហ៊ុនខេភីអឹមជី ប្រចាំកម្ពុជា។
ក្នុងបទពិសោធន៍ ៣២ឆ្នាំជាមួយក្រុមហ៊ុនខេភីអឹមជី លោក Jimmy បានធ្វើសវនកម្មលើក្រុមហ៊ុនជាច្រើនវិស័យរួមមាន វិស័យធនាគារ វិស័យអភិវឌ្ឍអចលនទ្រព្យ និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ វិស័យកសិកម្ម និងព្រៃឈើ វិស័យផលិតកម្ម វិស័យពាណិជ្ជកម្ម និងជំនួញ មន្ទីរពេទ្យ សណ្ឋាគារ វិស័យទេសចរណ៍ និងបដិសណ្ឋារកិច្ច និងសេវាកម្មផ្សេងៗទៀត។ លោកក៏បានចូលរួមនៅក្នុងការងារពិសេស លើការស៊ើបអង្កេតការក្លែងបន្លំ ដោយសិក្សាទៅលើក្រុមហ៊ុនថ្មី ដែលទើបតែទិញយក ឬរួមបញ្ចូលគ្នា និងសិក្សារបាយការណ៍គណនេយ្យករសម្រាប់ការអនុវត្តសាជីវកម្មផ្សេងៗសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនចុះបញ្ជីសាធារណៈ។
លោក Jimmy គឺជាសមាជិកនៃវិទ្យាស្ថានគណនេយ្យករសាធារណៈ និងគណនេយ្យករម៉ាឡេស៊ី និងជាសមាជិកនៃវិទ្យាស្ថានជំនាញគណនេយ្យករនៅប្រទេសអង់គ្លេស និងប្រទេសវែល។
លោក រស់ ភីរុណ
សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល
ចាប់ពីឆ្នាំ២០២១ រហូតដល់បច្ចុប្បន្ន លោកត្រូវបានតែងតាំងជាអគ្គលេខាធិការនៃគណ:កម្មាធិការគ្រប់គ្រងល្បែងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា។ លោកមានទំនួលខុសត្រូវគ្រប់គ្រងកិច្ចដំណើរការរបស់អគ្គលេខាធិការដ្ឋានទាំងមូល ក៏ដូចជាគ្រប់គ្រងការប្រមូលចំណូលថវិកាជាតិពីវិស័យល្បែងពាណិជ្ជកម្មនៅកម្ពុជា។
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៣ ដល់ឆ្នាំ២០២០ លោក រស់ ភីរុណ កាន់តួនាទីជាអគ្គនាយរងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានឧស្សាហកម្មហិរញ្ញវត្ថុ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។ លោកមានទំនួលខុសត្រូវជាចម្បងទៅលើកម្មវិធីគ្រប់គ្រងកំណែទម្រង់ហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈរបស់អគ្គនាយកដ្ឋាននិងសវនកម្មរបស់អគ្គនាយកដ្ឋាន។
ចាប់ពីឆ្នាំ២០០៨ រហូតដល់ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៣ លោក រស់ ភីរុណ មានតួនាទីជាអនុប្រធាននាយកដ្ឋាន នៃនាយកដ្ឋានឧស្សាហកម្មហិរញ្ញវត្ថុ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។ លោកមានទំនួលខុសត្រូវក្នុងការរៀបចំ បង្កើត និងចូលរួមអភិវឌ្ឍន៍វិស័យមូលបត្ររដ្ឋ ទីផ្សារទំនិញ មូលនិធិអធិបតេយ្យ គោលនយោបាយស្ថេរភាពហិរញ្ញវត្ថុ និងតំបន់ហិរញ្ញវត្ថុពិសេស ក្រោមយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍវិស័យហិរញ្ញវត្ថុរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។ លោកក៏ជាអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលរបស់បេឡាជាតិសន្តិសុខសង្គមសម្រាប់មន្រ្តីរាជការស៊ីវិល (ប.ជ.ស.)។
ចាប់ពីឆ្នាំ២០០៤ រហូតដល់ឆ្នាំ២០០៨ លោក រស់ ភីរុណ មានតួនាទីជាប្រធានការិយាល័យគ្រប់គ្រងកាស៊ីណូនៃនាយកដ្ឋានឧស្សាហកម្មហិរញ្ញវត្ថុ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។ មុនឆ្នាំ២០០៤ លោកជាអនុប្រធានការិយាល័យពិនិត្យអនុលោមភាពនៃច្បាប់អង្គការពាណិជ្ជកម្មពិភពលោក ទទួលបន្ទុកផ្នែកនីតិកម្ម និងប្រតិបត្តិតាម និងជាជំនួយការរបស់ឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តីសេដ្ឋកិច្ចតំណាងកម្ពុជា ដែលស្ថិតនៅក្រោមនាយកដ្ឋានអាស៊ាននិងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិនៃក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម។
លោក រស់ ភីរុណ បានបញ្ចប់ថ្នាក់អនុបណ្ឌិតផ្នែកគ្រប់គ្រងវិទ្យាសាស្រ្តនៅក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ពីសាកលវិទ្យាល័យ CERAM ESC Sophia Antipolis ប្រទេសបារាំងក្នុងឆ្នាំ២០០២ និងបានបញ្ចប់ថ្នាក់អនុបណ្ឌិតគ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិពី Asian Institute of Technology (AIT) ប្រទេសថៃ នៅឆ្នាំ២០០២។

Lok Neak Oknha Dr. Pung Kheav Se serves as Chairman of the Board of CPBank, Canadia Bank, and Overseas Cambodian Investment Corporation, and is actively involved in the investment and development activities of all the concerns.
A distinguished entrepreneur and respected business leader in Cambodia and Canada, Lok Neak Oknha Dr. Pung Kheav Se has served as Chairman, President, CEO and Board Member of several companies, including Oriental Ship Supplies, Oriental Commercial Inc., and has led CPBank’s growth since 2013 and also Canadia Bank’s growth since 1991.
He used to be a Chairman of the Association of Banks in Cambodia (ABC) and also serves as President of Cambodia Constructors Association, working closely with industry leaders to guide the development of the banking and construction sectors in Cambodia.
Among the honors and awards Lok Neak Oknha Dr. Pung Kheav Se holds a Mahaserey Vattanac Award presented by His Majesty Norodom Sihanouk, King-Father of Cambodia in 2002, and “The Highest National Contribution” medal awarded by Prime Minister Hun Sen, presented by His Majesty, Norodom Sihamoni, King of Cambodia in 2012, for the significant contributions he has made and continues to make toward the development of Cambodia.
In 2019, Lok Neak Oknha Dr. Pung Kheav Se was honorary as Doctor of Business Administration under representative of by Akka Moha Sena Padei Techo Hun Sen, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia.
Dr. CAROLYNE PUNG
Vice Chairperson
Dr. Carolyne was born in Phnom Penh. She grew up and was educated in Montreal, Canada. She pursued medical studies and obtained her MD degree in 2000. She specialized in Family Medicine and graduated from the University of Montreal in 2002. For nearly 5 years, she practiced in different hospitals and private clinics in 2 Canadian provinces: Quebec and Ontario.
In 2007, due to family reasons, she moved to Cambodia. To keep up with her medical practice, she has been working part-time as a Medical Officer at International SOS Clinic/Raffles Medical in Phnom Penh until 2020.
She has been an Executive Director at the Board of Canadia Bank Plc., a leading commercial bank in Cambodia since 2007 and a Non-Executive Director at the Board of Cambodia Post Bank since 2013.
H.E. NET MONY
Non-Executive Director
Representative from the Ministry of Economy and Finance
H.E. Net Mony serves as Secretary of State for the Ministry of Economy and Finance since 2025. Additionally, he has held the position of Advisor to the Supreme National Economic Council since 2015.
Throughout his distinguished career, he served as the Director General of the General Department of State Property and Non-Tax Revenue at the Ministry of Economy and Finance from 2013 to 2025. Prior to this role, he served as the Director and First Director of the Department of State Property.
His primary responsibilities include managing and optimizing non-tax revenue sources, such as state properties, public service fees, and mining royalties, all aimed at strengthening the nation’s fiscal capacity.
H.E. Mony holds a Master of Science in Financial Economics from the University of London, which he completed in 1997.
H.E. DR. THEARA HORN
Representative from the Ministry of Post and Telecommunications
H.E. Dr. Horn Theara has served as the Director General of Post at the Ministry of Post and Telecommunications (MPTC) since 2021. Prior to this role, he served as the Director of the International Cooperation Department within the MPTC from 2018 to 2021.
He earned his PhD in Economics from Osaka University, Japan, in 2012. His academic and professional expertise is supported by extensive research in fields such as agriculture financing, public utility productivity, government expenditure efficiency, and development of industrial clusters.
MR.TOCH CHAOCHEK
Chief Executive Officer &
Executive Director
Mr. Toch Chaochek is a senior executive with extensive experience in Cambodia’s banking and financial sectors. He has served as CEO of CPBank since its inception in 2013. In addition to his executive role, he is currently the Vice-Chairman of the Association of Banks in Cambodia (ABC) and serves on the Board of Directors for Funan Microfinance Plc., a wholly-owned subsidiary of CPBank.
Before joining CPBank, he held several senior leadership roles, most recently serving as Chief Operating Officer for a prominent local bank and microfinance institution.
He holds an MBA in Finance and Banking, as well as Bachelor’s degrees in both Marketing and Public Law.
MR. OU SOPHANARITH
Mr. Ou Sophanarith is a senior executive in Cambodia’s banking and insurance sectors, currently serving as the Group Chief Financial Officer (CFO) of Canadia Bank Plc. With extensive experience in financial management, he holds several high-level leadership positions within the Group and has been instrumental in strategic partnerships and key projects.
Prior to his current role, he practiced accounting with an international firm in Cambodia. He is a Fellow Member (FCCA) of the Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) in the United Kingdom and a member of the Kampuchea Institute of Certified Public Accountants and Auditors (KICPAA).
MS. TAING SOKKIENG
Ms. Taing Sokkieng is a senior executive in Cambodia’s banking and financial sectors. She currently serves as the Vice President of the Overseas Cambodian Investment Corporation (OCIC), where she oversees Investment Projects, Risk, Governance & Assurance, and the Business Analytics & Investments Division.
With extensive expertise in financial management, Ms. Taing holds several high-level leadership positions within the Group, contributing to its strategic growth and operational integrity. Prior to her current tenure at OCIC, she held an executive position at Canadia Bank Plc.
Ms. Taing holds a Master of Management (Accounting and Finance) from the University of Melbourne, Australia.
MR. GIANG SOVANN
Independent, Non-Executive Director
Mr. Giang is the Founder and Chairman of Corporate Governance Academy and teaches at the Singapore Management University and the Singapore University of Social Sciences on corporate governance, listing rules, risk management and climate change & sustainability reporting. He also teaches charity governance at the Social Service Institute and the Institute of Singapore Chartered Accountants.
Mr. Giang is Senior Director of Business Consulting at RSM Singapore and is the head of Environmental Sustainability Service and Deputy Head of Not-for-Profit Service. He has written many articles on corporate governance, risk management and sustainability reporting. His management concepts, “Four pillars of effective corporate oversight” and “Eight drivers of effective risk management” have been adopted by many organizations.
Mr. Giang was Executive Director of the Singapore Institute of Directors where he also sat on the organizing committee of the Singapore Corporate Awards and co-managed the Best Managed Board Award for Singapore-listed companies. He has more than 10 years of experience serving as independent director of SGX listed companies. His board responsibilities and experiences include non-executive chairman, lead independent director, chairman of the audit & risk committee, chairman of remuneration committee, and a member of the nominating committee.
Mr. Giang qualified as a Chartered Accountant with the Canadian Institute of Chartered Accountants. He is also a Chartered Accountant, Singapore and a member of the Singapore Institute of Directors. He was a Member of the Complaints & Disciplinary Panel, the Public Accountants Oversight Committee, Accounting & Corporate Regulatory Authority (ACRA).
MR.LEOW MING FONG (JIMMY)
Jimmy was appointed as a Non-Executive Director (NED) of Canadia Bank Plc. in 2006 and joined the Board of Cambodia Post Bank Plc. in 2024. He chairs several board sub-committees, where he plays a key role in formulating corporate strategies and protecting shareholder interests. His responsibilities include overseeing internal and external audit plans, evaluating internal control systems, reviewing management responses to audit findings, and ensuring the integrity of quarterly and annual financial statements through independent oversight.
Beyond his roles in the banking sector, Jimmy serves as an NED for Hap Seng Consolidated Berhad (listed on the Malaysian Stock Exchange) and Jawala Inc. (listed on the Singapore Stock Exchange). He also holds board positions at Sovannaphum Life Assurance Plc. and Dara Insurance Plc. in Cambodia.
With over 40 years of experience in finance, tax, accounting, and auditing, Jimmy was previously an Audit Partner at KPMG Malaysia until his retirement in 2005. Notably, from 1996 to 1999, he served as the Partner-in-Charge of KPMG Cambodia.
During his 32-year tenure with KPMG, Jimmy led audits across diverse industries, including banking, property development, infrastructure, plantation, manufacturing, and hospitality. His expertise extends to specialized engagements such as fraud investigations, due diligence for mergers and acquisitions, and acting as a reporting accountant for public listings.
Jimmy is a Fellow of the Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) and a member of both the Malaysian Institute of Certified Public Accountants (MICPA) and the Malaysian Institute of Accountants (MIA).