ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ទទូលបានពានមាស ពីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ
ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ទទួលបានពានរង្វាន់ «សហគ្រាសមួយ ជាសហគមន៍សុខសាន្តមួយ» ប្រភេទ “មាស” ប្រចាំឆ្នាំ ២០២៦ ពីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ ដែលជាការទទួលស្គាល់ថ្នាក់ជាតិ មកលើ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ដែលបានបង្កើតនូវវប្បធម៌អនុលោមភាពតាមច្បាប់ និងបានចូលរួមចំណែកលើកកម្ពស់សុខដុមនីយកម្មនៃទំនាក់ទំនងវិជ្ជាជីវៈ។
ពានរង្វាន់នេះ ត្រូវបានប្រគល់ជូនធនាគារ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុតរបស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦ ក្នុងកម្មវិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំអង្គការវិជ្ជាជីវៈ ក្នុងឱកាសខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ១៤០ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ១ ឧសភា ក្រោមប្រធានបទ “រួមគ្នាកសាងភាពធន់ ដើម្បីការងារសមរម្យ”។

CPBank Receives Gold Award from the Ministry of Labor and Vocational Training
CPBank received the “One Enterprise, One Harmonious Community Award” in the Gold category for 2026 from the Ministry of Labour and Vocational Training. This national recognition highlights the Bank’s commitment to fostering a culture of compliance and contributing to the promotion of harmonious industrial relations.
The award was presented to the Bank on 26 April 2026 under the highest patronage of Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia. The ceremony took place during a meeting with leaders of professional organizations, held in conjunction with the 140th anniversary of International Labors’ Day (1 May), under the theme “Together to Build Resilience for Decent Work.”