ការប្រារព្ធពិធី “ទិវាសន្សំអាស៊ាន” ដើម្បីលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងអំពីសារៈសំខាន់នៃការសន្សំប្រាក់
កំពត ថ្ងៃទី៣១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ – ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា រួមជាមួយសមាគមធនាគារកម្ពុជា និងសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា បានរៀបចំកម្មវិធីដ៏មានសារៈសំខាន់គឺ “ទិវាសន្សំអាស៊ាន” នៅសួនឆ្នេរព្រែកកំពត នៅថ្ងៃទី៣១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងចម្បងដើម្បី លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងរបស់ប្រជាពលរដ្ឋអំពីសារៈសំខាន់នៃការសន្សំប្រាក់។
កម្មវិធីនេះត្រូវបានប្រារព្ធឡើងក្រោមប្រធានបទ “សន្សំប្រាក់ដោយភាពវៃឆ្លាត សន្សំប្រាក់ដោយក្ដីស្រឡាញ់” ដែលជាការអំពាវនាវដល់សាធារណជនគ្រប់រូបឱ្យមានទម្លាប់សន្សំប្រាក់ដោយមានការគិតគូរ និងសម្រាប់អនាគតដ៏ល្អប្រសើររបស់ខ្លួន និងក្រុមគ្រួសារ។

“ASEAN Savings Day” to raise awareness of the importance of saving money
Kampot, October 31, 2025 – The National Bank of Cambodia, together with the Association of Cambodian Banks and the Microfinance Association of Cambodia, organized a significant event, “ASEAN Savings Day” at Prek Kampot Beach Park on October 31, 2025. The event was organized with the main objective of raising public awareness of the importance of saving.
The event was held under the theme “Save Smartly, Save with Love”, which is a call to all members of the public to adopt the habit of saving money thoughtfully and for a better future for themselves and their families.