CPBank សម្ពោធសាខាថ្មីចំនួន ៣ ក្នុងខែមករា ឆ្នាំ២០២១
ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា (CPBank) ជាធនាគារពាណិជ្ជធំមួយក្នុងចំណោមធនាគារពាណិជ្ជល្បីៗឈានមុខគេនៅប្រទេសកម្ពុជា ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៣ ក្រោមដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររវាង កាណាឌីយ៉ា អ៊ីនវែសមិនហូលឌីង ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា នៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា និងហ្វូឡឹតុនហ្វាយណាន់ស៊ល្យហូលឌីង។ សព្វថ្ងៃនេះ CPBank បាននឹងកំពុងបន្តសក្តានុពលរបស់ខ្លួនគ្រប់ផ្នែកទាំងការផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុជូនអតិថិជន ការស្វែងរក និងអភិវឌ្ឍនូវសេវាធនាគារថ្មីៗដើម្បីបំពេញតម្រូវការរបស់អតិថិជន ជាពិសេសគឺការពង្រីកនូវបណ្តាញសាខារបស់ខ្លួនយ៉ាងរហ័សគួរឱ្យកត់សម្គាល់។
នាខែមករា ដើមឆ្នាំ២០២១ ថ្មីៗកន្លងទៅនេះ CPBank បានបើកសម្ពោធជាផ្លូវការសាខាថ្មីរបស់ខ្លួនចំនួន ៣សាខា ដែលមានទីតាំងនៅតាមបណ្តាស្រុក និងខេត្តសក្តានុពលរួមមាន សាខាស្រុកគងពិសី-ខេត្តកំពង់ស្ពឺ សាខាខេត្តរតនគីរី និងសាខាខេត្តកោះកុង ដែលសុទ្ធសឹងជាតំបន់ដែលបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់កំពុងតែមានតម្រូវការក្នុងការប្រើប្រាស់សេវាហិរញ្ញវត្ថុជាចាំបាច់។ ម្យ៉ាងវិញទៀត បើគិតត្រឹមឆ្នាំ២០២១ នេះ CPBank បានពង្រីកបណ្តាញប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួនសរុបរហូតដល់ ៥៨សាខា រួមទាំងបុត្រសម្ព័ន្ធជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ហ្វូណន ចំនួន ៥១សាខា និងម៉ាស៊ីន ATM ចំនួន ៧៧ ទីតាំងទូទាំងប្រទេស។
រឹតតែពិសេសជាងនេះទៅទៀត CPBank ផ្តល់ជូនអតិថិជនទាំងអស់អាចធ្វើប្រតិបត្តិការដកប្រាក់តាមរយៈម៉ាស៊ីន ATM របស់ធនាគារ កាណាឌីយ៉ា បានដោយឥតគិតថ្លៃរហូតដល់ជាង ១៦០ ទីតាំងទូទាំងប្រទេស។
លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃ CPBank បានមានប្រសាសន៍ថា “CPBank ជាធនាគារពាណិជ្ជមួយមានភាពរីកចម្រើនលឿនជាងគេដែលទទួលបានគាំទ្រខ្លាំងពីសំណាក់អតិថិជនទូទាំងប្រទេស មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាជាច្រើនកំពុងតែត្រូវការជាចាំបាច់ក្នុងការប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ CPBank ដែលជាកត្តាជម្រុញឱ្យធនាគារបន្តពង្រីកបណ្តាញសាខារបស់ខ្លួនកាន់តែឆាប់រហ័សបំផុត ដើម្បីអាចបំពេញនូវតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុ និងជួយសម្រួលដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់អាចងាយស្រួលក្នុងការប្រើប្រាស់សេវាធនាគារឱ្យបានពេញបរិបូរណ៍។ អ្វីដែលកាន់តែពិសេសសម្រាប់ CPBank នោះ គឺធនាគារទើបតែបើកសម្ពោធជាផ្លូវការត្រឹមរយៈពេល ៧ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ ប៉ុន្តែធនាគារអាចសម្រេចបានទ្រព្យសកម្មសរុបរហូតដល់ជាង ១,០០០ លានដុល្លារអាមេរិក ជាមួយបណ្តាញសាខាសរុបរហូតដល់ ៥៨សាខា រួមទាំងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ហ្វូណន ដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ធនាគារចំនួន ៥១សាខា និងមានម៉ាស៊ីនអេធីអឹមសរុប ៧៧ ទីតាំងទូទាំងប្រទេស”។
លោក តូច ចៅចេក បានមានប្រសាសន៍បន្តទៀតថា “បើក្រឡេកមើលទៅផ្នែកបច្ចេកវិទ្យាវិញ ធនាគារបានបង្កើត និងដាក់ឱ្យដំណើរការនូវមុខងារជាច្រើនរួមមាន ការដាក់ដំណើរការអនឡាញលើការស្នើសុំឥណទាន និងស្នើសុំបើកគណនីបានភ្លាមៗជាមួយប្រព័ន្ធអនុម័តឥណទានឆាប់រហ័ស (LOS) និងផ្តល់ជូនប័ណ្ណឥណទានវីសា សេវាធនាគារចល័ត សេវាផ្ទេរប្រាក់ក្នុង និងក្រៅប្រទេស​ -ល-។
គូសបញ្ជាក់ផងដែរថា CPBank មានសេវាហិរញ្ញវត្ថុជាច្រើនសម្បូរបែបសម្រាប់បម្រើជូនអតិថិជនរួមមាន សេវាឥណទាន (ឥណទានអាជីវកម្ម ឥណទានរថយន្ត ឥណទានកសិកម្ម ឥណទានគេហដ្ឋាន ឥណទានគ្មានទ្រព្យធានា ឥណទានវិបារូបហ៍ -ល-) និងសេវាបញ្ញើសន្សំ (គណនីបញ្ញើសន្សំមានកាលកំណត់ គណនីសន្សំ គណនីចរន្ត គណនីសន្សំបានអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់ គណនីសន្សំបង្គរ គណនីទំនុកចិត្តអេស្ក្រូ និងគណនីទូទាត់ជាដើម -ល-)។ ចំណែកមុខងារពិសេសៗតាមរយៈ CPBank Mobile App វិញមានដូចជា ផ្ទេរប្រាក់ក្នុង និងក្រៅប្រទេស ទូទាត់តាមរយៈ QR ស្កេន ទូទាត់វិក្កយបត្រ ទូទាត់ថ្លៃទឹក-ភ្លើង-សំរាម បញ្ចូលទឹកប្រាក់ក្នុងទូរសព្ទដៃគ្រប់ប្រព័ន្ធ ដកប្រាក់ដោយមិនចាំបាច់មានប័ណ្ណ ATM បង្កើតប័ណ្ណនិម្មិត បញ្ចូលទឹកប្រាក់ក្នុងកាបូបលុយអេឡិចត្រូនិចជាដើម ជាពិសេសគឺគ្រប់មុខងារ និងប្រតិបត្តិការទាំងអស់ពុំមានគិតកម្រៃសេវាឡើយ។ ម៉្យាងវិញទៀត CPBank ក៏ជាសមាជិកនៃប្រព័ន្ធ Bakong CSS និង Visa ដែលផ្តល់ជូនអតិថិជនកាន់តែងាយស្រួលក្នុងការដកប្រាក់ និងទូទាត់ប្រាក់ផ្សេងៗ។ ឆាប់ៗខាងមុខនេះ ធនាគារនឹងដាក់ដំណើរការជាផ្លូវការនូវសេវាបង់ពន្ធ ដូច្នេះអតិថិជនទាំងអស់អាចធ្វើការបង់ពន្ធរថយន្ត ផ្ទះ អគារ និងអចលនទ្រព្យផ្សេងៗបានតាមរយៈ CPBank។

The Cambodia Post Bank Plc. (CPBank) is one of the leading commercial banks in Cambodia which was founded in September 2013 and is a strategic partnership among CANADIA Investment Holding Plc. (CIH), Cambodia Post (CP) of Ministry of Post and Telecommunications, and Fullerton Financial Holdings Pte. (FFH). Nowadays, CPBank has been expanding its potential in all areas such as providing the best financial services to customers, finding and developing new banking services to fulfill customers’ needs, especially the fastest expansion of its branch network.
In early January 2021, CPBank officially launched 3 new branches located in potential districts and provinces such as Kong Pisei District Branch, Ratanakiri Provincial Branch, and Koh Kong Provincial Branch which the areas that people really need access to financial services. In addition, as of 2021, CPBank has expanded its branch network of up to 58 branches, including 51 subsidiaries of Funan Microfinance Plc. and 77 ATMs nationwide.
Even more amazing, CPBank offers all customers cash withdrawal for free through Canadia Bank ATMs at over 160 locations nationwide.
Mr. Toch Chaochek, Chief Executive Officer of CPBank, said “CPBank is the fastest commercial bank that has received strong support from customers across the country, so which motivates the bank to continue to expand its branch network as soon as possible for fulfilling the customers’ need and facilitate all our customer and public can easily use the banking services. Even more special for CPBank has officially launched just seven years, but we have achieved total assets of up to USD 1 billion with a total branch network of up to 58 branches, including subsidiary Funan Microfinance Plc. 51 branches and 77 ATMs nationwide.
In terms of our technology, CPBank has developed and launched many functions such as Online Loan Application, Online Account Opening, Visa Credit Card, Mobile Banking App, Loan Origination System (LOS), Local and International Fund Transfer, etc. “He added”
CPBank provides many initiatives financial services such as Loans (Business Loans, Auto Loans, Agriculture Loans, Mortgage Loans, Unsecured loans) and Deposits (Fixed Deposit Accounts, Savings Accounts, Current Accounts, Saving Tier Pricing Accounts, Recurring Accounts, Escrow Accounts, Saving Settlement Accounts, etc.). For special functions of Mobile Banking App such as local and international fund transfer, QR Scan payments, bill payment, phone top-up, cardless withdrawal, virtual card, e-wallet top-up, and especially all transactions are free of charge. CPBank is also one of the members of Bakong, CSS, and Visa. As soon as, CPBank will officially launches a tax payment service so all customers can pay taxes services such as cars, houses, buildings, and other properties with CPBank.