ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចូលរួមក្នុងសន្និសីទជាតិលើកទី១ ស្តីពី គណនេយ្យ ក្រោមប្រធានបទ ‘‘តួនាទីវិស័យគណនេយ្យក្នុងសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល’’ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចហិរញ្ញវត្ថុ ដែលបានប្រារព្ធធ្វើឡើងនាព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩ នៅសណ្ឋាគារសុខាភ្នំពេញ ដែលមានរយៈពេលពេញ១ថ្ងៃ។
សន្និសិទថ្នាក់ជាតិនេះ មានគោលបំណងសំខាន់ដើម្បីផ្តល់នូវព័ត៌មានដល់សិក្ខាកាមអំពីវឌ្ឍនភាពថ្មីៗ នៃវិស័យគណនេយ្យនៅកម្ពុជា និងតួនាទីរបស់គណនេយ្យករ ជំនាញនៅក្នុងយុគសម័យបច្ចេកវិទ្យាក្នុងបរិការណ៍សេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល និងដើម្បីប្រមូលធាតុចូលពីអ្នកចូលរួមទាំងអស់ សម្រាប់ជាមូលដ្ឋានបន្ថែមសម្រាប់រៀបចំ និងការកែលម្អក្របខ័ណ្ឌ គោលនយោបាយ និងក្របខ័ណ្ឌបទប្បញ្ញត្តិពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យគណនេយ្យ ជាពិសេសក្នុងការពង្រឹងតួនាទីរបស់និយ័តករ និងគណនេយ្យករជំនាញ ក្នុងយុគសម័យសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល។

CPBank has participated in 1st National Accountancy Conference 2019 “ROLES OF ACCOUNTANCY IN DIGITAL ECONOMIC” with representative H.E. Aun Pornmoniroth, Deputy Prime Minister of the Royal Government of Cambodia and Minister of Economy and Finance that held on 18th November, 2019 at Sokha Phnom Penh Hotel.
This conference aims to inform participants about the recent progress of accounting in Cambodia and roles of professional accountants in the technological era in digital economy and to gather input from all participants for an additional basis to organizing and updating policy and regulatory frameworks relevant to accounting sector, especially in strengthening role of regulators and accountants specializing in the digital era.