ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា តែងតែគាំទ្រយុទ្ធនាការ «ការយល់ដឹងអំពីហិរញ្ញវត្ថុ» ដែលជាផ្នែកមួយនៃការចូលរួមក្នុងកិច្ចការសង្គមរបស់ធនាគារ។
ជាថ្មីម្តងទៀត ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជាបានក្លាយជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ Diamond Sponsor ក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាល “អ្នកសារព័ត៌មាន លើមូលដ្ឋានគ្រឹះនៃវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា” ដែលរៀបចំឡើងដោយសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា(ABC) សមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា (CMA) និងសមាគមធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា (IAC) ដោយសហការជាមួយ ក្លឹបអ្នកកាសែតកម្ពុជា (CCJ) ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងហិរញ្ញវត្ថុជាមូលដ្ឋានដល់អ្នកសារព័ត៌មាន ក្នុងការសរសេរអត្ថបទព័ត៌មានទាក់ទងនឹងវិស័យធនាគារ ហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រង ឱ្យបានស៊ីជម្រៅ និងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ។ កម្មវិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ បានរៀបចំឡើងនៅថ្ងៃទី ២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសណ្ឋាគារ សូហ្វីតែល ភ្នំពេញ ភូគីត្រា។

CPBank has always supported “Financial Literacy” campaign, which is one of the Bank’s CSR activities.
In 2023, CPBank is the Diamond Sponsor of Media Awareness Raising Campaign that offers trainings related to finance and banking to journalists in order to provide them foundation understanding of the sector when reporting about finance and banking. The campaign is organized by the Association of Banks in Cambodia (ABC), Cambodia Microfinance Association (CMA) and Insurance Association of Cambodia (IAC), in corporation with Cambodia Club of Journalists (CCJ). The launching event was held at Sofitel Phnom Penh Phokeethra on 28 March 2023.