CPBank ជាធនាគារពាណិជ្ជឈានមុខគេមួយក្នុងប្រទេស ដែលសម្រេចបានទ្រព្យសកម្មលឿនបំផុតរហូតដល់ ១,០០០ លានដុល្លារអាមេរិក ត្រឹមរយៈពេល ៧ឆ្នាំនៃប្រតិបត្តិការ។ នាដើមឆ្នាំ២០២០ កន្លងមកនេះ CPBank ត្រូវបានប្រសិទ្ធនាមជាធនាគារឆ្នើម “Best Retail Bank Cambodia 2020” ពី International Business Magazine ម្តងរួចមកហើយ ប៉ុន្តែសក្ខីភាពដ៏អស្ចារ្យមួយទៀតត្រូវបានកើតឡើងដើម្បីកត់ត្រាជាប្រវត្តិសាស្ត្រនៃ CPBank គឺការសម្រេចបាននូវពានរង្វាន់ធនាគារឆ្នើមជាលើកទី២ ផ្នែក “Fastest Growing Retail Bank Cambodia 2020” ពី Global Banking and Finance Review។
ពានរង្វាន់ឆ្នើមមួយនេះប្រគល់ជូន CPBank ក្នុងនាមជាធនាគារដែលមានភាពរីកចម្រើនក្នុងការសម្រេចបាននូវទ្រព្យសកម្មរហូតដល់ ១,០០០ លានដុល្លារអាមេរិកលឿនបំផុត និងការពង្រីកនូវបណ្តាញប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួនយ៉ាងឆាប់រហ័សបំផុតក្នុងរយៈពេល ៧ឆ្នាំ ដែលជាកំណត់ត្រាមួយក្នុងប្រវត្តិសាស្រ្តនៃស្ថាប័នធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា។ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ ពានរង្វាន់ឆ្នើមនេះសបញ្ជាក់ឱ្យឃើញពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ធនាគារក្នុងការផ្តល់នូវសេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយគុណភាព និងភាពច្នៃប្រឌិតជូនអតិថិជនគ្រប់កម្រិតជីវភាព និងឱ្យស្ថិតនៅជិតពួកគាត់បំផុត។
លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិនៃ CPBank បានមានប្រសាសន៍លើកឡើងថា៖ “ក្នុងឆ្នាំ២០២០ នេះ ធនាគារមានបណ្តាញប្រតិបត្តិការសរុប ៥៥សាខាទូទាំងប្រទេស និងគ្រោងបើកដំណើរការសាខាចំនួន ៣បន្ថែមទៀតនាចុងឆ្នាំ២០២០នេះផងដែរ។ ធនាគារមិនត្រឹមតែមានប្រតិបត្តិការសាខាជាច្រើនសម្រាប់បម្រើសេវាហិរញ្ញវត្ថុជូនអតិថិជនប៉ុណ្ណោះទេ ធនាគារក៏មាននូវសេវាកម្មជាច្រើនប្រភេទដែលបានបម្រើសេវាជូនអតិថិជនជាង ១០០,០០០នាក់រួចមកហើយរួមមាន សេវាបញ្ញើសន្សំ សេវាឥណទាន សេវាធនាគារតាមទូរសព្ទ ប័ណ្ណឥណពន្ធ និងឥណទានវីសា សេវាផ្ទេរប្រាក់ក្នុង និងក្រៅប្រទេស សេវាប្តូរប្រាក់ ម៉ាស៊ីនអេធីអឹម ដកប្រាក់ ដាក់ប្រាក់ ២៤/៧ និងមានសេវាកម្មដ៏ច្រើនសម្បូរបែបជាច្រើនទៀត”។
លោក តូច ចៅចេក បានបន្ថែមទៀតថា៖ “ជាចុងក្រោយ ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះអតិថិជនលើការជឿទុកចិត្ត និងប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ធនាគារ និងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់គណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ទាំងអស់របស់ធនាគារ។ ការសម្រេចបាននូវវឌ្ឍនភាពដ៏ត្រចះត្រចង់លើកនេះ ក៏ដូចជាពេលកន្លងមក និងការទទួលបាននូវប្រសិទ្ធនាមជាធនាគារឆ្នើមចំនួន ២ ប្រភេទក្នុងឆ្នាំ២០២០ នេះ គឺកើតចេញពីលោកអ្នកទាំងអស់គ្នា”។

CPBank is a leading commercial bank that achieved 1 billion dollars fixed assets with just only 7 years in operations. In early 2020, CPBank already achieved an outstanding award as “Best Retail Bank Cambodia 2020” by International Business Magazine, and a great testament to CPBank is happening by the achievement of its second outstanding award as “Fastest Growing Retail Bank Cambodia 2020” by Global Banking and Finance Review.
This outstanding award presented to CPBank as the fastest growing bank in terms of assets and the fastest expansion of its operating network in just 7 years which is a record in the history of the Cambodia banking and finance sector. Not only that, this award also recognized the commitment of CPBank to providing quality and innovative financial services to customers and nearby customers.
Mr. Toch Chaochek, CEO of CPBank said “In 2020, CPBank has a total 55 branches network nationwide and plans to open 3 more branches by the end of 2020. CPBank not only has many branches network to provide financial services to customers, but CPBank also has many financial services that already served more than 100,000 customers such as deposits, loans, mobile banking app, Visa debit and credit card, local and international fund transfer, cash exchange, ATM/Cash in machines to express banking 24/7…etc.
I would like to thank all our valued customers and all our management and staff. This great achievement is getting from all of you. “He added”.