ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និង ទ្រូម៉ាន់នី សហការគ្នាផ្តល់សេវាដាក់ប្រាក់ចូលគណនីធនាគារកាន់តែទំលំទូលាយទូទាំងប្រទេស
រាជធានីភ្នំពេញ,​ នាថ្ងៃទី១៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការភាពជាដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុន ទ្រូម៉ាន់នី ក្នុងគោលដៅអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនរបស់ធនាគារ និងសាធារណជនទាំងអស់អាចធ្វើការដាក់ប្រាក់ចូលក្នុងគណនីធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ឬទូទាត់សងឥណទានតាមរយៈភ្នាក់ងារ ទ្រូម៉ាន់នី ទូទាំងប្រទេសជាមួយប្រព័ន្ធបាគង។ អតិថិជនអាចធ្វើដំណើរទៅកាន់​ភ្នាក់ងារ​របស់​ទ្រូម៉ាន់នី ជាង 10,000​ទីតាំង ទូទាំង​ប្រទេសដែលនៅជិតខ្លួនបំផុតដោយគ្រាន់តែផ្តល់នូវលេខ គណនីធនាគាររបស់ខ្លួនទៅកាន់ភ្នាក់ងាររបស់ទ្រូម៉ាន់នី។
ពិធីចុះហត្ថលេខាភាពជាដៃគូនេះ បានប្រារព្វឡើងនៅទីស្នាក់ការកណ្តាលរបស់ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និងលោកស្រី ឃួន ហ្វ្រង់ដារា អគ្គនាយិកាគ្រប់គ្រងផ្នែកយុទ្ធសាស្ត្រ ក្រុមហ៊ុនទ្រូម៉ាន់នី រួមនឹងថ្នាក់ដឹកនាំជាច្រើនរូបនៃស្ថាប័នទាំងពីរ។
គូសបញ្ជាក់ផងដែរថា អតិថិជនទាំងអស់ក៍អាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់មកកាន់គណនីធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា តាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃរបស់ទ្រួម៉ាន់នីបានដូចគ្នា។
កំឡុងពេលនៃពិធីចុះហត្ថលេខានេះ លោក​ តូច ចៅចេក​ ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ​ នៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍លើកឡើងថា “កិច្ចសហប្រតិបត្តិការមួយនេះ គឺធ្វើឡើងក្រោមគោលដៅរួមដើម្បីបម្រើផ្តល់សេវាកាន់តែងាយស្រួលដល់អតិថិជន ហើយក៏ជាយុទ្ធសាស្រ្តរបស់ស្ថាប័នទាំងពីរ ដើម្បីពង្រឹងសេវាកម្មរបស់ខ្លួន ឱ្យទទួលបាននូវការធ្វើប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុឱ្យកាន់តែរហ័ស កាត់បន្ថយការចំណាយ ចំណេញពេលវេលា និងមានសុវត្ថិភាពខ្ពស់”។
លោកស្រី ឃួន ហ្វ្រង់ដារា អគ្គនាយិកាគ្រប់គ្រងផ្នែកយុទ្ធសាស្ត្រ ក្រុមហ៊ុនទ្រូម៉ាន់នី បានមានប្រសាសន៍លើកឡើងថា “ទ្រូម៉ាន់នី មាន​មោទនភាព​ដែលបាន​ក្លាយជា​ដៃគូ​ជាមួយ​ស្ថាប័ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ដ៏មាន​កេរ្ដិ៍ឈ្មោះ និង​គួរឱ្យកោតសរសើរ​។ នៅ​ទ្រូម៉ាន់នី យើង​ត្រៀម​ខ្លួនរួចជា​ស្រេច​ក្នុង​ការ​ផ្ដល់​សេវាកម្ម​ដ៏មាន​សារៈ​ប្រយោជន៍​បំផុត​ជូន​ដល់​អតិថិជន​ទាំង​ទ្រូម៉ាន់នី និង​ធនាគារ​ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា”
ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍​កម្ពុជា ក៏​មាន​បម្រើសេវា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ជា​ច្រើន​សន្ធឹកសន្ធាប់​ផ្សេង​ទៀត​រួម​មាន សេវា​ឥណទាន សេវា​បញ្ញើ​សន្សំ សេវា​អេ​ធី​អឹ​ម សេវា​ធនាគារ​ចល័ត​តាម​ទូរ​សព្ទ ប័ណ្ណឥណទាន និង​ឥណ​ពន្ធ​វី​សា សេវា​ផ្ទេរ​ប្រាក់​ក្នុង និង​ក្រៅប្រទេស និង​សេវា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ជា​ច្រើន​ទៀត ជាពិសេស​គ្រប់ការ​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​ទាំងអស់​ដែលចេញពីធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជានឹង​មិន​មានការ​គិត​កម្រៃ​សេវា​ឡើយ​៕

Phnom Penh December 14, 2021 – Cambodia Post Bank Plc. (CPBank) signed an agreement to become a partner with TrueMoney to allow customers to deposit their money into CPBank account or make their transactions via TrueMoney’s agents nationwide using the Bakong system.
With this new service, CPBank customers can visit one of more than 10,000 agents nationwide to make their transactions when they present their bank account details to a TrueMoney agent.
All customers can also transfer their money to CPBank account by using TrueMoney’s Wallet.
The signing ceremony for the Memorandum of Understanding (MOU) was held at the Cambodia Post Bank, Head Office, and was attended by Mr. Toch Chaochek, Chief Executive Officer of Cambodia Post Bank, and TrueMoney’s Chief Strategy Officer Ms. KHUON Frandara. Management teams representing both companies were also in attendance.
Mr. Toch Chaochek said during the ceremony that “this collaboration aims at the same goal to provide more convenient service to our customers and also a strategic partnership of both institutions to strengthen our services to achieve faster financial transactions, reduce costs, save time and high security.”
Ms. KHUON Frandara, TrueMoney’s Chief Strategy Officer, said “TrueMoney is proud to be in partnership with such a well-respected and reputable financial institution. We, at TrueMoney, look forward to providing an invaluable service to both TrueMoney and CPBank clients.”
Cambodia Post Bank services include loans, deposits, ATMs, mobile banking, Visa credit, and debit cards as well as national and international fund transfers. In addition, all transactions from CPBank are free of charge.