ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុហ្វូណន ផ្តល់ជំនួយដល់ជនភៀសសឹក
ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុហ្វូណន បានយកថវិកាដែលប្រមូលបបានពី «មូលនិធិសម្រាប់ជាតិយើង FOUNDATOIN FOR OUR NATION» សរុប ៤៨.០០០.០០០រៀល (សែសិបប្រាំបីលានរៀល)  ដើម្បីរៀបចំជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ថ្នាំសង្កូវ និងថវិកាសម្រាប់ចែកជូនបងប្អូនជនភៀសសឹកនៅជំរំជនភៀសសឹកចំនួនបីទីតាំងនៅក្នុងខេត្តព្រះវិហារ និងខេត្តសៀមរាប កាលពីថ្ងៃទី០១ និងទី០២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥។
ក្នុង​នាម​ជា​ធនាគារខ្មែរ ការកៀរគរថវិកានេះ គឺកើតចេញ​ពី​ស្មារតី​ខែ្មរតែមួយ ខ្មែរស្រលាញ់​ខ្មែរ ខ្មែរដើម្បីខ្មែរ។
ក្រៅ​ពី​បង្កើតមូលនិធិដោយខ្លួន​ឯង ធនាគារ​ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏បាន​ចូលរួម​ឧបត្ថម្ភ​ក្នុង​មូលនិធិនានា ដែល​មាន​គោលបំណង​ជួយ​យោធិន​ជួរមុខ និង​បងប្អូន​ជនភៀសសឹកផងដែរ។
គួរបញ្ជាក់​ផងដែរថា លោកអ្នកឧកញ៉ាបណ្ឌិត ពុង ឃាវសែ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក៏បានចូលរួមឧបត្ថម្ភថវិកា ១,០០០,០០០ដុល្លារ (១លានដុល្លារ) ដល់​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា ដើម្បី​ទ្រទ្រង់​កងទ័ពជួរមុខ ដែលកំពុងឈរជើងការពារបូរណភាពទឹកដីកម្ពុជានៅបណ្តោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃផងដែរ។

Cambodia Post Bank and Funan Microfinance utilized funds collected from the “Foundation for Our Nation,” totaling KHR 48,000,000 to provide food, medicine, and financial assistance to refugees in three camps located in Preah Vihear and Siem Reap provinces on August 1 and 2, 2025.
As a Cambodian bank, this fundraising embodies the shared spirit — one Cambodian, Cambodians loving Cambodians, Cambodians for Cambodians.
In addition to launching its own fundraising campaign, CPBank also contributed to various foundations aimed at helping frontline soldiers and refugees.
LOK NEAK OKNHA Dr. Pung Kheav Se, Chairman of the Board of Directors of CPBank, also contributed USD 1,000,000 to the Royal Government of Cambodia to support frontline troops stationed to protect Cambodia’s territorial integrity along the Cambodia-Thailand border.